Kakšne jedi pripravi za 1. rojstni dan otroka?

Tarin  

član od: 16.7.2004

sporočila: 31

tema odprta - 15. okt 2004 0:00 | ogledi: 2.930 | odgovori: 10

Moja hčerka bo čez 1 mesec stara 1 leto in ne vem točno, kaj naj od jedi pripravim za goste ( odrasle in otroke ). Prosim svetujte mi.

Lp

Tarin

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. okt 2004 12:34

Pripraviš tisto kar povabljeni jedo. Tvoja hči tako ne bo vedela zakaj se gre. lp Vesna Vesna Milek Recko

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

15. okt 2004 13:41

Problem rojstnih dnevov tam nekje do 5. leta otrokove starosti so starši in ne otroci. Otroci so namreč zadovoljni s čipsom, bobi flipsom in torto, pri starših je pa tako, da mame pri takih roj. dnevih med seboj kar tekmujejo, katera se bo bolj izkazala. Lahko se odločiš za klasični narezek, dodaš še nekaj namazov, spečeš kako pito in štrudel ali drobno pecivo, odlična pa je tudi variacija s pitulicami in picami.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

15. okt 2004 16:09

Imam tudi jaz tekmovalni dan in bi rada naredila puranje rolade Imam 4 zrezke. Zdaj pa imam problem s čim naj jih polnim, da se ko bom rezala ne bo vse sfižilo. Nameravam ponuditi hladne na koščku kruha. HELP. Za otroke imam pa vse pripravljeno - oziroma bom upoštevala željo slavljenca. Obvezna pica in obloženi kruhki z različnimi dodatki in zobotrebec ( kako se temu drugače reče ?) z zastavicami. Lumpica

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

15. okt 2004 18:14

Puranovo rulado polnjeno z bučkami sem objavila na forumu. Lahko jo ješ vročo, dobra je pa seveda tudi hladna. Pa vse najboljše želim in veselo praznovanje. Pa na balone ne pozabi. Ko smo pri nas praznovali otroške rojstne dneve, je bilo po celi jedilnici navešeno mnogo pisanih balonov, trakovi iz krep papirja, na njih pa iz papirja izrezani srčki, rožice...Torta obvezna. V hladilniku je bila pa škatla sladoleda v kornetih ali pa lučke. Ne vem, zakaj se je zdelo otrokom to mnogo bolj imenitno, kot sladoled v kozarčkih. Katja

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

15. okt 2004 19:33

Puranjo rolado lahko polniš s sirom in šunko ali pa pršutom.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

15. okt 2004 20:08

Andrejka pa se sir ne izlije med peko? Katja tvoje rulade pa nisem dobila, pa sem iskala po zvitke, rolade... Hvala da si odgovorila. Lumpica

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

16. okt 2004 8:47

Lumpica, počakaj, da se rolada nekoliko ohladi in sir se gotovo ne bo razlil. V take zvitke je lepo paše tudi kakšen listič žajblja ali bazilike ali timijana - pač po želji in okusu. Naj ti čim bolje uspe in veselo praznovanje.

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

16. okt 2004 13:59

Lumpica, poglej pod "Puranova rulada" Lp Katja

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

16. okt 2004 20:20

Luuuuuuuumpica!!! Upam, da nisem prepozna. Vem, da si pred časom spraševala o spidermanu na torti. Ravnokar sem izvedela, da prodajajo v Famili v italijanski Gorici okrasne liste (užitni oblat oz. nekakšne velike hostije, ne vem, kako bi se drugače izrazila) za torto tudi z risbami spidermana (pa še tweetyja, barbie, medvedka Puja,...).

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

17. okt 2004 12:03

Andrejka si prepozna, vendar smo preživeli. Komaj. Moja dva lumpiča pa sta si izmislila hišo pajkov in kač. V njihovo sobo, ki je bila seveda zatemnjena so dobesedno viseli pajki od povsod. Vanjo pa prideš po hodniku polnem presenečenj...... Dobra ideja - je zamaskirala taprave pajčevine in pajke. Sem naredila toliko puranje rolade, da jo bo zadosti še za današnje kosilo. Sir je res ostal tam kjer je treba. Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti